rymszewicz.NaTemat.pl – 2012-05-18

Aktywne poszukiwanie pracy przeniosło się do Internetu. Tutaj obowiązują inne zasady niż w realu. Liczy się kreatywność i otwartość na nowe idee i pomysły. „Zwykłe”, tradycyjne CV nie wystarczy. Zareklamuj siebie. Skorzystaj z możliwości sieci. Poniżej wzory i przykłady najpopularniejszych rodzajów kreatywnych CV do opublikowania w siecioprzestrzeni.

Facebook CV

Pierwsze na świecie CV na Facebooku opublikował Włoch – Claudio Nader. Jego FB Cv Template zapewnił mu sławę, pieniądze i stałą pracę, której wcześniej bezskutecznie szukał. Więcej o historii Claudio znajdziesz na stronie

Przykład:

 

Prezi CV (Prezime)

CV zaprojektowane w Prezi. Niesamowite narzędzie do kreowania prezentacji.

Przykład: – kliknij ikonkę, aby zobaczyć

 

Infografic CV

Ten rodzaj CV daje największe możliwości podawania szczegółów życiorysu zawodowego. Może być drobiazgowe, dokładne i atrakcyjne. Zwróćcie uwagę na możliwości graficzne, na przykład możliwość kreowania „osi czasu”.

Przykład:

 

Portfolio

Jeszcze do niedawna kojarzone z zawodami artystycznymi, jest coraz częściej wykorzystywane, jako świetne narzędzie autoreklamy, także w innych zawodach. Świetnie sprawdza się w przypadku freelancerów (wszystkich branż) lub osób zarządzających projektami. Pod linkiem fantastyczny przykład kreatywnego portfolio, chyba najlepszy z dostępnych w sieci.

Przykład: – kliknij ikonkę, aby uruchomić

Visual CV

To rodzaj bardzo bogatego w szczegóły tradycyjnego resume z dodatkowymi funkcjami i możliwościami, takimi jak – dodawanie plików video, obrazów i linków do stron i profili w sieciach Społecznościowych.

Clint Heiden pomysłodawca i współwłaściciel VisualCV mówi, że jest to najlepsze narzędzie, aby skutecznie odnaleźć się na globalnym rynku pracy w 21 wieku, kiedy przeciętny pracownik (średnio) zmienia pracę nawet 7 razy w ciągu całego życia zawodowego.

Przykład: – kliknij ikonkę, aby zobaczyć

 

Na koniec jedna uwaga – czy zauważyliście ile możliwości pracy dla doradców zawodowych, specjalistów ds. reklamy, grafików itp., kryją możliwości poszukiwania pracy w Internecie?

Czy macie już swoje internetowe CV? Co sądzicie o tym pomyśle?

 

Facebook comments:

comments