Test skojarzeniowy

Test skojarzeniowy

Dla relaksu – test skojarzeniowy.

Poniżej znajdziesz 4 proste pytania. Spróbuj odpowiedzieć, nie zastanawiając się zbyt długo. Dobrej zabawy.

 

[wptabs] [wptabtitle]Pytanie #1[/wptabtitle] [wptabcontent] Bierzesz udział w wyścigu. Udało Ci się dogonić uczestnika, który jest drugi. Na którym miejscu jesteś? [/wptabcontent] [wptabtitle]Odpowiedź[/wptabtitle] [wptabcontent] Jeśli odpowiedziałeś, że jesteś pierwszy, to … jesteś w błędzie. Jeśli wyprzedziłeś drugą osobę, to po prostu zająłeś jej miejsce.[/wptabcontent] [/wptabs] [wptabs] [wptabtitle]Pytanie #2[/wptabtitle] [wptabcontent]Jeśli w tym samym wyścigu wyprzedziłeś ostatnią osobę, to jesteś …? [/wptabcontent] [wptabtitle]Odpowiedź[/wptabtitle] [wptabcontent]Jeśli odpowiedziałeś, że….. jesteś przedostatni, to jesteś w błędzie. Powiedz mi, jak można prześcignąć OSTATNIĄ osobę? [/wptabcontent] [/wptabs] [wptabs] [wptabtitle]Pytanie #3[/wptabtitle] [wptabcontent]Uwaga – będzie trochę skomplikowanej arytmetyki. Koniecznie wykonaj działanie w pamięci. Nie używaj papieru ani kalkulatora!

Masz 1000, dodaj 40. Dodaj kolejny 1000. Dodaj 30. Dodaj 1000. Dodaj 20. Dodaj kolejny 1000. Dodaj 10[/wptabcontent] [wptabtitle]Odpowiedź[/wptabtitle] [wptabcontent]5.000?
Serio???
[/wptabcontent] [wptabtitle]Prawidłowa odpowiedź[/wptabtitle] [wptabcontent]Prawidłowa odpowiedź to 4.100. Jeśli nie wierzysz – sprawdź z kalkulatorem![/wptabcontent] [/wptabs] [wptabs] [wptabtitle]Pytanie #4[/wptabtitle] [wptabcontent]

Hm – nie masz dobrego dnia, prawda?

 

Ojciec Mary ma pięć córek:

  • Nana
  • Nene
  • Nini
  • Nono

Jak ma na imię piąta córka? [/wptabcontent] [wptabtitle]Odpowiedź[/wptabtitle] [wptabcontent] Czy odpowiedziałeś Nunu?
Serio?
Niemożliwe.
[/wptabcontent] [wptabtitle]Prawidłowa odpowiedź[/wptabtitle] [wptabcontent]Piąta córka ma na imię Mary.
Przeczytaj pytanie jeszcze raz!
[/wptabcontent] [/wptabs]

Nie martw się, jeśli coś poszło nie tak

  • Testy skojarzeniowe mają na celu zmylić Twój mózg.
  • Aby poprawić wyniki trzeba po prostu robić ich więcej.
  • Mózg daje się wytrenować.