Warsztaty dla młodych dziennikarzy

Warsztaty dla młodych dziennikarzy

„Nowe media – nowa Europa.” Jak media wpływają na debatę społeczną w Europie ?

Takie jest główne przesłanie tegorocznych warsztatów dla młodych dziennikarzy. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w Poczdamie od 1-6 września 2013 roku. I Ty możesz się tam znaleźć…

Jak media wpływają na debaty polityczne i społeczne W Europie? Czy media są odpowiedzialne za antyeuropejskie nastroje w krajach członkowskich UE? Taki będzie temat przewodni sześciodniowych warsztatów odbywających się w Poczdamie, w dniach od 1-6 września 2013 roku.

Warsztaty poprowadzi znany, wielokrotnie nagradzany dziennikarz, reżyser i coach Christian STAHL. , Współorganizatorem jest Axel Springer Academy. Wydarzenie obejmuje również debaty panelowe, warsztaty – jak prowadzić badania na potrzeby telewizji, radia i publikacji prasowych; treningi z kamerą: zajęcia z zakresu produkcji materiałów dokumentalnych: pisania tekstów i prowadzenia blogów.

5 września wszyscy uczestnicy warsztatów M100 Young European Journalists Workshop zostają zaproszeni na – M100 Sanssouci Colloquium.

Tematem przewodnim spotkania będzie: „Czy media niszczą Europę?” Słynni dziennikarze z Europy poprowadzą prezentacje i dyskusje o roli mediów w integracji Europejskiej i o zależnościach pomiędzy mediami a polityką.

Debatę poprowadzi znany brytyjski dziennikarz, prezenter BBC – Tim SEBASTIAN z legendarnego brytyjskiego programu -‘Hardtalk’. Znanego, miedzy innymi, z serii wywiadów, pt. “The New Arab Debates’.

Praktycznie:

Organizatorzy zapraszają młodych dziennikarzy, pomiędzy 18 a 26 rokiem życia. Jako aplikację należy przygotować krótki tekst w języku angielskim (nie więcej niż 500 słów) z tematem przewodnim spotkania – „New Media – New Europe?”.

Niezbędne jest również krótkie CV ze zdjęciem i list motywacyjny z podaniem powodów dla których chcielibyście uczestniczyć w warsztatach. Organizatorzy wybiorą 20 najlepszych autorów prac i zaproszą ich do Poczdamu w okresie od 31 sierpnia do 7 września 2013 roku.

Organizatorzy pokrywają koszty pobytu, uczestnictwa i podróży każdego z młodych dziennikarzy.

Warsztaty w całości będą prowadzone w języku angielskim.

Aplikacje należy składać do dnia 1 lipca 2013 roku na nazwisko Mrs Sabine Sasse, na adres mailowy:

s.sasse@m100potsdam.org

M100 Young European Journalist jest inicjatywą miasta Poczdam i firmy Potsdam Media International. Wydarzenie odbędzie w Sanssouci Colloquium. Partnerami wydarzenia są:

  • Federal Foreign Office,
  • Medienboard Berlin-Brandenburg ZEIT Foundation,
  • Axel Springer Academy,
  • European Youth Press,
  • International Academy of Journalism.

Aplikujcie. Powodzenia 🙂

Więcej informacji:

M100 YOUNG EUROPEAN JOURNALISTS 2013 – CALL FOR APPLICATION