Przyklad instrukcji typu in-tray.

 

 

Instrukcja typu in-tray

 

Wracasz z siedmiodniowej, zagranicznej delegacji. W domu nie ma nikogo. Twoja żona zostawiła list, który zdążyła napisać, zanim zawieźli ją dzisiaj rano do szpitala. Będzie miała operowany wyrostek robaczkowy.

W liście informuje cię, że wczoraj postanowiła zwolnić ogrodnika. Podejrzewa go, że kradnie. Natychmiastowe zwolnienie bez dowodów jest niemożliwe, więc musisz z nim porozmawiać. Tym bardziej, że może was oskarżyć o pomówienie.

Poza tym musisz wymienić zamki w domu, gdyż syn zgubił komplet kluczy.

W osobnym liście syn informuje cię, że pojechał do mamy do szpitala i na pocieszenie kupił jej miły prezent u znajomego jubilera za rogiem. Jest to bransoletka za 1.600 zł. Ponieważ nie miał pieniędzy, a zobowiązał się je dostarczyć dzisiaj do 17.00, dał w zastaw twoją ślubną obrączkę, którą zostawiłeś w łazience.

Żona informuje cię również, że do 17.30 trzeba odebrać psa od sąsiadów, zrobić ogólne zakupy, w tym jedzenie dla psa, oraz że w domu nie ma żadnych pieniędzy.

Przyszedł również list od dyrektora szkoły, do której uczęszcza wasza córka, z prośbą o natychmiastowe pisemne lub osobiste wyjaśnienie jej nieobecności w ciągu 4 ostatnich tygodni. Termin upływa jutro o godzinie 12.00. Potem następuje automatyczne skreślenie córki z listy uczniów tej szkoły.

Twoja sekretarka nagrała się na automat i uprzejmie informuje, że do końca przyszłego tygodnia jest chora.

Żona informuje cię również, że syn i córka wrócą około godziny 19.00. Musisz być w domu, nie mają przecież kluczy, bo wymienisz zamki.

Twój szef zostawił ci wiadomość, że dzisiaj do godziny 19.00 musisz odebrać bilety na samolot, gdyż jutro otwierają biuro podróży dopiero o 9.00, a ty masz o 7.50 samolot do Gdańska.

Wyjezdzasz na całodniową konferencję z przedstawicielami waszego kontrahenta z zagranicy, a potem na dwudniowe szkolenie w Szczecinie. Ponadto prosi cię, byś jeszcze dzisiaj do 22.00 (po 22.00 zamykają firmę) lub jutro przed odlotem podrzucił raport z delegacji.

Na stole leży jeszcze list z twojego banku. Bank informuje cię, że twoje lokaty giełdowe o wartości 90.000 zł ze względu na afery i plajty niektórych przedsiębiorstw są zagrożone utratą wartości o ponad połowę. Aby ocalić chociaż część pieniędzy, bank oferuje ci zakup twoich papierów za równowartość 60.000 zł. W ten sposób chcą ci pomóc w ograniczeniu strat. Oferta jest ważna dzisiaj do godziny 18.00.

Decyzja nie jest łatwa, gdyż w kolejnym liście od Koła Przyjaciół Inwestorów Giełdowych zostajesz poinformowany o niepotwierdzonym doniesieniach, że wiele instytucji finansowych próbuje szerzyć plotki o aferach i plajtach przedsiębiorstw, chcąc w ten sposób spowodować paniczną wyprzedaż papierów wartościowych.

Czekają na ciebie jeszcze dodatkowe informacje od żony. Twoje rzeczy nie są wyprane i wyprasowane. Wczoraj popsuła się pralka, było spięcie i nie działa telefon, tzn. można dzwonić, ale tylko do was. Pamiętaj również, że o 16.30 przyjdzie kominiarz, bo za zeszły miesiąc nie dostał pieniędzy.

Ach, jeszcze jedno: żona rozbiła twój samochód. Zadzwoń do warsztatu, bo jeśli chcesz go mieć przed świętami, musisz dzisiaj dać 30% zaliczki. I nie zapomnij odebrać mamy o 19.46 z dworca. Zamknij psa w piwnicy, bo z mamą się nie lubią.

Jest godzina 15.10.

Wszystkie chwyty dozwolone. Kreatywność nie ma granic.

Miłej zabawy …

Facebook comments:

comments